Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новознам'янська громада» (код ЄДРПОУ: 22547012) був реорганізований і увійшов до складу Піщанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новознам'янська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

ЩОМІСЯЧНА ЮРИДИЧНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ГАЗЕТА "ПРАВОВИЙ ВІСНИК"

 

 

Фото без опису

До Вашої уваги серпневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області повідомляє про те, що вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

У восьмому номері читайте:
 

Новели виборчого законодавства, місцеві вибори 2020 – як це буде

Про порядок і підстави звернення громадян до суду при реалізації ними виборчих прав роз'яснює суддя Козельщинського райсуду Андрій Лизенко

Про роботу ювенальної превенції УПД ГУНП в Полтавській області інформує Ірина Москаленко

Актуальні зміни до процесуальних кодексів України та інших законів, у зв'язку з поширенням на території України пандемії коронавірусної хвороби COVID-19

Податковий номер на ID-картці має таку ж юридичну силу, як довідка платника податків

Про відповідальність за наругу над державними символами за наругу над державними символами роз'яснюють фахівці системи БВПД

 

Серед постійних рубрик – громадські та земельні радники, людина права, приклади успішного захисту.

 

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися за посиланням -

https://goo.su/1YNB

ПОРЯДОК ПОНОВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

 

Позбавлення батьківських прав має безстроковий характер. Чинним законодавством визначена можливість поновлення батьківських прав. Оскільки позбавити батьківських прав може лише суд, тому поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку.

Так, відповідно до положень ч.1 ст. 169 Сімейного Кодексу України:право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. Хотілося б зазначити, що такого права не надано ні органам опіки та піклування, ні представникам батьків, ні діду, ні бабі, ні закладам охорони здоров’я, ні дитячим закладам. При поданні таких заяв цих осіб суд відмовляє у прийнятті заяви (стаття 185 Цивільного Процесуального Кодексу).

 

До матеріалів справи долучаються:

  • рішення суду про позбавлення батьківських прав;
  • акти обстеження умов проживання батьків;
  • характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання;
  • довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо;
  • інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав;
  • висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.

Підстави за яких поновлення батьківських прав неможливе:

  • якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом.
  • якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття.

Порядок розгляду судом справи про поновлення батьківських прав:

  • Заява про поновлення батьківських прав приймається судом до розгляду незалежно від часу постановлення рішення про позбавлення батьківських прав. Це може бути місяць, декілька місяців, рік тощо, бо законом конкретно не встановлено мінімального строку звернення до суду після позбавлення батьківських прав.
  • Справи про поновлення батьківських прав розглядаються в порядку цивільного судочинства в загальному позовному порядку, з додержанням правил підсудності і правил пред’явлення позову та відкриття провадження у справі.
  • Позивачем виступає особа, яка була позбавлена батьківських прав, відповідачем — другий із батьків, з яким проживає дитина, або орган опіки та піклування, якщо дитину виховує інша особа, третіми особами можуть бути залучені ті особи, з якими проживають діти, а також орган опіки та піклування для дачі висновку за справою.
  • Орган опіки та піклування, повинен до початку розгляду справи надати письмовий висновок про можливість поновлення батьківських прав. Однак, суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.
  • Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини.
  • При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина,а також думку дитини, якщо вона може її висловити.
  • Рішення суду про поновлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. У разі відмови в задоволенні позову про поновлення батьківських прав повторно звернутися до суду з таким позовом модна лише через один рік із часу набрання відповідним рішенням суду законної сили.
  • Батьки, поновлені у своїх правах, знову набувають батьківських прав і обов’язків у повному обсязі.

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомги, контактний телефон: (05366) 75-75-20.

 

Єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.

 

 

Кременчуцький місцевий

центр з надання безоплатної

 вторинної правової допомоги

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

Вийшов травневий, тематичний  випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області продовжує роботу щодо інформування про актуальні правові питання та новації у законодавстві.

До Вашої уваги вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

            Серед гарячих тем випуску інтерв’ю з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким про бюджет участі у 2020 році, особливості подачі проектів, умови, особливості визначення переможців та втілені ініціативи.

            Про децентралізацію на Полтавщині та історії успіху територіальних громад на прикладі Щербанівської ОТГ розповідає Ігор Процик, голова однієї із найпотужніших ОТГ області.

            Про соціальні гарантії населення на період карантину розповідають наші партнери – представники Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації

Як працюють, чим живуть та чим надихаються фахівці системи БПД Полтавщини читайте у рубриці «Людина права». Про це розповідає фахівчиня Кобеляцького бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру  з надання БВПД Ірина Тихоненко.

            Про новації закону України «Про публічні закупівлі» читайте у рубриці зміни у законодавстві.

            Шанс на нове життя, або як діє проект відновного правосуддя для неповнолітніх читайте у свіжому випуску видання.

            Серед постійних рубрик видання: земельні радники інформують, сторінка   та регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, адвокат консультує.

            Також можна ознайомитися із зразками документів, прикладами успішної практики системи БПД, переглянути медіа галерею з найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.

            До Вашої уваги також відеоконсультації фахівців системи БПД та найбільш яскраві онлайн-заходи протягом квітня.

 

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися   тут.  *

 

 

Приємного читання!

 

 

*Посилання:

 

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQ4eGsmr2xh9vjQGIhuEtUtOOw5NV0SbLIRElm7RDEyx--FUO0g-VrKmJozr88fhCJ57YLNo6Avnugr/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.g876f4898a4_6_0

Фото без опису

 

Шановні друзі, колеги, партнери!

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області повідомляє про те, що вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

Квітневий номер – це тематичний спеціальний випуск видання. У випуску до уваги читачів новини, коментарі, роз’яснення чинного законодавства, що стосуються протидії поширення корона вірусу в Україні.

У рубриці думка експерта консультують очільник Департаменту охорони здоров’я області Віктор Лисак про те ситуація з захворюванням  в регіоні, новації у роботі та як убезпечити себе від захворювання. Очільниця Шевченківського відділу ДРАЦС Тетяна Водяник розповідає про особливості здійснення реєстрації шлюбу в умовах карантину.

Особливості режиму надзвичайного стану та надзвичайної ситуації, захисту прав працівників в умовах карантину, як виплачуються лікарняні, як оформити спадщину в умовах карантину, яка відповідальність передбачена за порушення умов карантину, як заповнити декларацію завдяки урядовим сайтам. Про ці та інші питання консультують фахівці системи БПД області.

Серед постійних рубрик видання: земельні та громадські радники інформують, сторінка регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

Також можна ознайомитися із зразками документів, переглянути медіа галерею з найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

https://docs.google.com/presentation/d/16YQFZm02RR7hfApl6Nr-ih50FPDngZM79e0_Sw0BDc4/mobilepresent?slide=id.g719f28b7aa_2_87

 

Фото без опису

 

вул. Небесної Сотні, 54

м. Кременчук, 39617, Україна

Т: (05366) 75-75-20

E: kremenchuk.poltava@legalaid.pl.ua

 

          

   

 

 

          

    

 

 

   

 

 

 

Щорічні відпустки: порядок та умови надання

 

     Наближається сезон відпусток. Можливо за теперішніх обставин складно планувати подорожі, але право на відпочинок невід’ємне і хочемо нагадати про тривалість та умови отримання щорічних відпусток.

Надання всім працівникам щорічної оплачуваної відпустки є реалізацією їх права на відпочинок, яке закріплене статтею 45 Конституції України.

Основними нормативно-правовими документами, якими регламентується порядок надання відпусток, є Кодекс законів про працю України та Закон України «Про відпустки».

Законом України "Про відпуски" встановлено, що щорічні відпустки складаються з основної та додаткових відпусток.

Основна відпустка - це така відпустка, право на яку мають всі працівники. Це є відмінністю основної відпустки від усіх інших. Для одержання інших видів відпусток необхідні спеціальні підстави для їх одержання.

Громадянам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.

Так, щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Тривалість щорічної основної відпустки для неповнолітніх  - 31 календарний день.

Особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи - 26 календарних днів.

Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. При цьому тривалість їх відпустки не може бути меншою ніж 24 календарні дні.

Новопризначеним працівникам повну тривалість основної щорічної основної та додаткової відпустки можна отримати  після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації. Або пропорційно до відпрацьованого часу у разі надання зазначених відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи.

 

 

Щорічні додаткові відпустки надаються працівникам:

-  за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;

- за особливий характер праці;

 - в інших випадках, передбачених законодавством.

Тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України.

 

Звертаємо увагу що, додаткова відпустка учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Важливо пам’ятати що черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. Слід зазначити, що при складанні графіків відпусток повинні враховуватись вимоги чинного законодавства.

Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

 

- особам віком до вісімнадцяти років;

- особам з інвалідністю;

- жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;

- жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

- одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

- дружинам (чоловікам) військовослужбовців;

- ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

- ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;

- в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.        

Також законодавством передбачено і умови перенесення щорічної відпустки на вимогу працівника:

1) порушення власником або уповноваженим ним органом терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки;

2) несвоєчасної виплати власником або уповноваженим ним органом заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки.

         Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:

1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;

2) виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;

3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;

4) збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням.

 

Чинне законодавство встановлює право працівника на поділ щорічної відпустки. Так, на прохання працівника щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

У період перебування працівників у відпустці заборонено звільнення їх з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, крім випадку повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Слід зазначити, що за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням.

 У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.

 

При виникненні запитань звертайтеся за безоплатною юридичною консультацією до центрів  або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua/

 

Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером системи безоплатної правової допомоги  0 800 213 103.

Фото без опису

 

Електронний  випуск  щомісячної юридично-просвітницької газети  «Правовий вісник»

 

Шановні друзі,  колеги, партнери!

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області радий Вам повідомити, що вийшов  електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети  «Правовий вісник». 

Видання має сприяти підвищенню рівня правової освіти населення області, поінформувати про найбільш знакові правові події в Україні та області, роз’яснити актуальні правові питання сьогодення, висвітлювати діяльність системи безоплатної правової допомоги області.

У електронній версії  газети читайте  інтерв’ю заступниці Міністра юстиції України Валерії Коломієць. Серед постійних рубрик видання: земельні та громадські радники інформують, думка спеціаліста, адвокат консультує,  приклади успішного захисту, зміни законодавства, сторінка регіонального представника Уповноваженого Верховної  ради з прав людини.

Також читачі зможуть ознайомитися із зразками документів, переглянути  медіа галерею з  найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.

 

 

З січневим випуском щомісячної юридично-просвітницької газети  «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

Приємного читання!

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTxk0LLiNZcRkpUysv6m5kBzUH3DQHWqZUvv3dkoFAPs-3l_F9QjtvS5EgaqPQqrd8TNG4kCMY3Dg44/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.g6dfb1eab7a_7_5

 

http://poltava.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/pravovyi-visnyk

Як зареєструвати право власності на земельну ділянку, утворену за рахунок земельного паю

1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від  10.07.2018 р. № 2498-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

15:25:39 22.09.2020

25 вересня 2020 року працівниками Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги буде здійснено виїзний прийом

25 вересня 2020 року працівниками Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги буде здійснено виїзний прийом з метою консультування, у т.ч.  з земельних питань та прийняття звернень від громадян для представлення їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах.

11:08:23 22.09.2020


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua